Płyty OSB są wykonywane z wiórów drzewnych, które najczęściej pochodzą z drzew sosnowych i świerkowych. Są one zlepiane przy użyciu żywicy syntetycznej i prasowane w wysokiej temperaturze, przy użyciu wysokiego ciśnienia. Produkty są opracowywane specjalnie dla branży budowlanej oraz dla tych, którzy lubią tworzyć samodzielne konstrukcje. Występują w różnych rozmiarach.

Wybranie płyty OSB o określonej grubości sprawia, że można ją wykorzystać podczas tworzenia ścian wewnętrznych w budynkach mieszkalnych i usługowych czy podczas samodzielnego wykonywania mebli tarasowych. W ofercie firmy Palisander znajdują się także deski kompozytowe, które umożliwiają estetyczne wykończenie strefy użytkowej. Istnieją także płyty cechujące się odpornością na działanie czynników zewnętrznych, które mogą być wykorzystywane w miejscach narażonych na mróz, opady deszczu czy śniegu.

Płyty OSB są łatwe w obróbce i dobrze radzą sobie z tłumieniem dźwięków, co sprawia, że są produktami wielofunkcyjnymi, wykorzystywanymi na szeroką skalę. Materiały nie mają naturalnych słoi, ale i pęknięć, które utrudniałyby ich obróbkę. Struktura płyt sprawia, że wbite w nie gwoździe nie wypadają, a konstrukcja zachowuje swoją trwałość. Zaletą materiału jest także to, że jest znacznie tańszy od litego drewna, a w wielu miejscach może je z powodzeniem zastąpić.

Dlaczego warto kupować płyty OSB w Stargardzie?

Nasz skład drewna sprzedaje płyty OSB w Stargardzie. Zapewniamy, że pochodzą one od uznanych producentów, którzy stosują odpowiednie technologie oraz kontrolują procesy produkcyjne. Tym samym gwarantujmy najwyższą jakość płyt OSB, które wyróżniają się doskonałymi parametrami technicznymi oraz estetyką wykonania. Dostępne są one w różnych grubościach, wymiarach oraz klasach jakości.

Profesjonalne doradztwo przy zakupie płyt OSB

Decydując się na zakup płyt OSB w naszym składzie drewna, każdy może liczyć na fachowe doradztwo ze strony pracowników. Dzięki ich doświadczeniu i wiedzy klient otrzymuje pomoc w wyborze odpowiednich materiałów oraz informacje dotyczące właściwego ich montażu czy przechowywania. Profesjonalne doradztwo to gwarancja, że zakupione płyty OSB spełnią swoją funkcję przez wiele lat.