Oferujemy wysokiej jakości deskę tarasową, która umożliwia wykonanie solidnej i estetycznej podłogi w strefie relaksu. Drewniane elementy wykończenia sprawiają, że taras prezentuje się naturalnie i panuje na nim ciepła, przytulna atmosfera. Drewno jest uniwersalnym materiałem, który wkomponowuje się w różnego rodzaju style: od nowoczesnych po klasyczne. Deska kompozytowa charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i trwałością. Z powodzeniem można umieszczać na niej meble ogrodowe, rośliny oraz różnego rodzaju dekoracje, które zdobią strefę użytkową. Równie dużą wytrzymałością cechuje się oferowane przez nas drewno konstrukcyjne C24, przy pomocy którego budowane są konstrukcje nośne.

Funkcjonalność deski tarasowej sprawia, że ta staje się ciepłą i przyjemną w dotyku alternatywą dla kamiennego bądź betonowego wykończenia strefy relaksu. Z powodzeniem można korzystać z niej boso, ciesząc się bliskością natury. Warto także pamiętać, że deska kompozytowa czy drewniana są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu są odporne na działanie czynników zewnętrznych i stanowią warstwę izolacyjną tarasu od chłodnego podłoża.

Jakie deski tarasowe oferujemy?

Znajdziesz u nas szeroką ofertę desek kompozytowych, wykonanych z różnego rodzaju drewna, a tym samym w wielu wariantach kolorystycznych. Proponujemy deski tarasowe wykonane z takiego drewna jak:

  • Modrzew syberyjski;
  • Modrzew europejski;
  • Merbau;
  • Garapa;
  • Ire lapacho;
  • Bangkirai;
  • Amargoza;
  • Jatoba.

Interesuje Cię taras wykonany z jasnego, jednolitego drewna? Szukasz ciemnego wykończenia i desek tarasowych lekko różniących się kolorem? A może interesują Cię deski kompozytowe z wiśniowym akcentem? Dobrze trafiłeś/aś! Oferujemy deski kompozytowe o zabarwieniu brunatnym, bursztynowym, żółto-brązowym, ciemnobrązowym, łososiowym i wielu innych. Możesz również zamówić nasze deski tarasowe w Gorzowie Wielkopolskim. Kupując u nas, stworzysz dokładnie taki taras, o jakim marzysz i będziesz mógł/mogła cieszyć się nim przez wiele lat.

Jak konserwować deski kompozytowe?

Taras zbudowany z desek kompozytowych nie wymaga szczególnych zabiegów konserwacyjnych, by przez wiele lat prezentował się wspaniale, a materiał nie uległ zniszczeniu. Deski są bardzo wytrzymałe na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, grad czy promieniowanie UV. W odróżnieniu od tradycyjnego drewna kompozyt nie podlega butwieniu, opiera się także działaniu owadów. Należy jednak pamiętać o kilku czynnościach pielęgnacyjnych, w tym regularnym zamiataniu desek trasowych zmiotką z miękkiego włosia. W przypadku uporczywych zabrudzeń sprawdzi się szczotka o sztywnym włosiu, choć podczas sprzątania trzeba uważać na to, by nie zadrapać wzoru widocznego na deskach tarasowych.

Czyszczenie na sucho w zupełności wystarcza, by usunąć z powierzchni tarasu piasek czy liście. Warto jednak co jakiś czas dokładnie umyć deski kompozytowe przy użyciu myjki ciśnieniowej. Strumień ciepłej wody powinien być rozproszony, a jego ciśnienie nie wyższe niż 80-100 bar. Najefektywniejszy sposób mycia polega na prowadzeniu wody wzdłuż ryflowań, trzeba także pamiętać, by omijać newralgiczne punkty, takie jak listwy czy cokoły. Elementy te lepiej czyścić za pomocą mokrej szmatki. Deski tarasowe można również pielęgnować, wykorzystując mop wraz z odpowiednim detergentem. Aby wzmocnić ochronę desek kompozytowych przed wybarwianiem się pod wpływem promieni słonecznych, można zastosować specjalny preparat do renowacji kompozytu. Zabieg tego rodzaju warto wykonać na wiosnę, odświeżając tym samym taras po zimowych miesiącach.

Deski tarasowe kompozytowe dostarczamy na terenie Szczecina, Stargardu i całego województwa zachodniopomorskiego. Zapraszamy do kontaktu!