Oferujemy wysokiej jakości pergole ogrodowe, które mogą stanowić podporę dla roślin pnących. Jednocześnie konstrukcje zacieniają wybrane fragmenty ogrodu i chronią meble czy nas samych przed opadami deszczu i nadmiernym nasłonecznieniem. Dzięki temu korzystanie z ogrodu jest przyjemne i komfortowe o każdej porze dnia i w każdą pogodę.

Projektowane i produkowane przez nas konstrukcje są solidne i trwałe, przez co będą służyły właścicielom przez wiele lat. Wykorzystujemy jedynie materiały wysokiej jakości, które są magazynowane na naszych halach, w optymalnych dla drewna warunkach. Oferujemy także tarasy z drewna, które mogą być wykonane z wybranego przez Państwa gatunku surowca.

Sprzedaż drewnianych pergoli

Zajmujemy się sprzedażą pergoli drewnianych, które są przygotowywane z naturalnego i ekologicznego materiału. Doskonale wkomponowują się w klimat ogrodu. Nadają strefie użytkowej przytulnego i ciepłego klimatu, a korzystanie z nich przynosi wiele przyjemności.

Pracownicy firmy Palisander mają wiele lat doświadczenia w branży, dzięki czemu służą pomocą i doradztwem zarówno na etapie składania zamówienia, jego wyceny, jak i późniejszej konserwacji konstrukcji. Dzięki temu mogą Państwo liczyć na nasze wsparcie w doborze optymalnych rozwiązań, które pozwolą atrakcyjnie piąć się ogrodowym roślinom i zapewnią cień wybranym fragmentom strefy relaksu.

Drewniana pergola – sposób na ozdobę ogrodu

Pergola wykonana z naturalnego drewna sama w sobie stanowi wyjątkowy element dekoracyjny przydomowej zieleni. Często przybiera ona kształt pojedynczej ściany bądź półotwartej altany, po której wspinają się rośliny, choć jej konstrukcja może być również bardziej rozbudowana. W wielu nowoczesnych aranżacjach pergole są istotnym elementem architektury ogrodowej, stając się głównym miejscem rekreacji i relaksu w otoczeniu natury. Pergole mogą być wyposażone w zadaszenie w formie ozdobnego łuku, a nawet w gotową ławkę. Pnąca się po konstrukcji roślinność skutecznie chroni przed spojrzeniami sąsiadów, a także gwarantuje cień w upalne letnie dni.

Jakie rośliny mogą rosnąć na ogrodowej pergoli?

Pergola zaaranżowana odpowiednią roślinnością w niezwykły sposób akcentuje nawet niewielki przydomowy ogródek. Jako swoiste „rusztowanie” stanowi doskonałą podporę dla różnego rodzaju pnączy, takich jak bluszcz pospolity, powojnik, wiciokrzew czy winorośl właściwa. Gatunki te wymagają jednak regularnego przycinania, by całkowicie nie zdominowały drewnianej konstrukcji. Innym popularnym rozwiązaniem na aranżację pergoli ogrodowej jest zawieszenie donic z kwiatami. Szczególnie pięknie prezentują się dzwonki, pelargonie oraz surfinie. Pergola umożliwia stworzenie efektownej kaskady kwiatów, które będą cieszyły oczy przez wiele miesięcy w roku. Warto także pamiętać, że najlepszym gatunkiem do wykreowania romantycznej przestrzeni są róże, natomiast pachnący groszek będzie źródłem wyjątkowego aromatu.