Drewno konstrukcyjne jest wykorzystywane do tworzenia konstrukcji nośnych zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i usługowych. Musi cechować się odpowiednimi parametrami wytrzymałościowymi, aby wykonana przy jego pomocy więźba dachowa czy jej elementy były bezpieczne, trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych (w tym także atmosferycznych).

W ofercie firmy Palisander jest dostępne drewno konstrukcyjne BSH. Charakteryzuje je stabilny kształt oraz regularny wymiar, który ułatwia prace stolarskie. Ten rodzaj materiału jest często wykorzystywany w tworzeniu konstrukcji, ponieważ cechuje go także wysoka nośność przy jednocześnie niewielkiej masie własnej. Zastosowanie drewna konstrukcyjnego BSH zapewnia trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji, która może charakteryzować się dużą rozpiętością i jednocześnie niewielkim przekrojem.

Oferujemy także wysokiej jakości drewno konstrukcyjne KVH. Materiał również jest stabilny wymiarowo, a przy tym ognioodporny, co dodatkowo podnosi poziom bezpieczeństwa i wytrzymałości całej konstrukcji. W ofercie mamy także deski elewacyjne, które umożliwiają atrakcyjne i estetyczne wykończenie inwestycji. Drewno konstrukcyjne KVH jest lekkie i odporne na skręcanie. Surowiec powstaje na bazie drzewa suszonego, które jest czterokrotnie strugane.

Drewno konstrukcyjne C24 charakteryzuje się odpornością na ściskanie, która wynosi 24 MPa. Jest wykonywane z materiału sosnowego, świerkowego, jodłowego lub modrzewiowego. Gatunek, z którego jest zrobione, nie wpływa na jego właściwości, ponieważ te pozostają niezmienne: zapewnia je certyfikat C24.