Tarasy kompozytowe

Tarasy kompozytowe wykonane są z desek kompozytowych. Są to deski zrobione z połączenia tworzywa PCV i mączki drzewnej. Taki skład sprawia, że są one wyjątkowo trwałe oraz odporne na wilgoć. Tym samym tarasy kompozytowe to dobre rozwiązanie wszędzie tam, gdzie często pada deszcz i wilgotność powietrza jest bardzo wysoka. Deski kompozytowe są coraz częściej wybierane na taras.

Dlaczego warto wybrać taras kompozytowy?

Deski kompozytowe stanowią znakomitą alternatywę dla desek drewnianych. Są trwałe, idealnie proste, jednolite kolorystycznie i nie mają sęków. Taras z kompozytu nie wymaga corocznego olejowania a jedynie standardowych zabiegów pielęgnacyjnych. Kusząca jest też niewygórowana cena desek kompozytowych, jednak kryterium wyboru desek nie powinna być jedynie ich niska cena, ponieważ niższa cena oznacza gorszą jakość materiałów. W przypadku gdy decydujecie się Państwo na taras z kompozytu, nie warto oszczędzać na materiałach! Gorszej jakości kompozyty posiadają wiele wad, między innymi bardzo mocno się nagrzewają od promieni słonecznych.

W swojej ofercie posiadamy wysokiej klasy kompozyt TWINSON, produkowany z chronionego patentem kompozytu drewna i wysokiej jakości PVC. Deski Twinson nie tylko pięknie wyglądają, są bardzo funkcjonalne, ale także są w pełni ekologiczne i podlegają 100% recyklingowi.

Prawidłowy montażu tarasu kompozytowego

Jesteśmy uznaną w branży firmą, która podejmuje się montażu tarasów kompozytowych w Stargardzie. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dokładny montaż zapewnia długotrwałość i wytrzymałość konstrukcji. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się bezpieczną przestrzenią przez wiele lat. Ponadto wpływa on na estetykę tarasu. Błędy popełnione podczas instalacji mogą prowadzić do nierówności, tworzenia się odstępów między deskami czy widocznych śladów mocowania.

Dlaczego warto powierzyć nam montaż tarasów kompozytowych?

Oferujemy montaż tarasów kompozytowych w Szczecinie. Jest proces, który wymaga odpowiedniej wiedzy, umiejętności oraz narzędzi. Jako profesjonaliści dysponujemy odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Stosujemy sprawdzone techniki, które gwarantują trwałość i estetykę konstrukcji.

Twinson terrace

Wodoodporne, wytrzymałe, łatwe w pielęgnacji i atrakcyjne deski Terrace to rozwiązanie idealne na ścieżki ogrodowe, patio i podwórka oraz tarasy.

parametry

  • Dostępne dwa rodzaje szerokości ryflowania,
  • Szerokość deski Terrace 140 mm (145 mm wraz z dylatacją),
  • Wykończenie brzegów zaślepką, listwą aluminiową lub listwą Twinson,
  • Dostępne są deski w długości 4 i 6 metrów,
  • Dostępne w sześciu pięknych wersjach kolorystycznych.

 

paleta kolorów

 

Twinson terrace masive

TWINSON TERRACE MASIVE

Deski są dwustronne: jedna strona jest rylowana drobnym ryflem, druga ma szczotkowaną strukturę. Dzięki temu klient ma pełna dowolność wyboru i decyduje, jak będzie wyglądać powierzchnia jego tarasu.

  • Idealne do budowy tarasów o skomplikowanych kształtach,
  • Szerokość deski 140 mm (145 mm wraz z dylatacją),
  • Najniższa wysokość zabudowy (już os 36 mm),
  • Brak konieczności stosowania listew wykończeniowych.

 

paleta kolorów

 

Twinson terrace massive pro

Massive Pro to nowe deski posiadające wszystkie zalety desek Massive, dodatkowo wyróżniające się wysoką odpornością na zabrudzenia chemiczne i organiczne oraz niepowtarzalną fakturą obrazującą słoje drewna.

Montaż tarasów kompozytowych

Zajmujemy się montażem tarasów kompozytowych, jak również montażem tarasów drewnianych. Wykonujemy go sprawnie oraz w stu procentach poprawnie – dobrze zamontowany taras kompozytowy niezawodnie pełni swoją funkcję przez długi czas i jest mniej narażony na powstawanie usterek. Dbamy o to, by podłoże pod tarasem, najczęściej wylewka betonowa, było odpowiednio utwardzone i wyrównane. Układamy legary kompozytowe pod taras w odpowiednich odstępach – jednym z najczęstszych błędów montażowych jest układanie ich za rzadko.

Zapewniamy odpływ wody z tarasu; montujemy tarasy ze spadkiem w odpowiednim kierunku. Dzięki temu możesz mieć pewność, że woda nie będzie zalegać i uszkadzać tarasu, a jeśli będzie odpływać, to nie skieruje się w stronę ścian domu. Podczas montażu tarasów kompozytowych pilnujemy, by stworzyć szczeliny dylatacyjne, które chronią przed odkształceniami na skutek wysokich temperatur i zapewniają odpływ wody. To niewielkie odstępy między deskami, dzięki którym mogą się one „przemieszczać”, gdy nadejdzie gwałtowna zmiana temperatury. Tworzymy szczeliny w odpowiednim rozmiarze; zbyt duże tworzą ryzyko kontuzji podczas codziennego użytkowania.