Elewacje drewniane sprawiają, że dom wygląda naturalnie i swobodnie wtapia się w przyrodę, która go otacza. Krajobraz prezentuje się spójnie i estetycznie, a tego rodzaju elementy wykończenia doskonale pasują zarówno do budynków w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Zastosowanie desek elewacyjnych daje wiele możliwości, jeśli chodzi o wykończenie elewacji, która ma wpływ na estetykę domu oraz jego otoczenia. Drewno może pokrywać całą bryłę budynku lub jedynie zaznaczać jej fragmenty. Ostateczny styl i sposób wykończenia nieruchomości zależą od potrzeb estetycznych inwestorów, którym całość ma się podobać.

Oferujemy deski elewacyjne z:

  • modrzewia syberyjskiego,
  • świerku skandynawskiego,
  • cedru kanadyjskiego,
  • gatunków egzotycznych, do których należą między innymi okume i meranti.

Materiały dostępne w ofercie składu drewna cechują wysoka jakość oraz trwałość. Szeroki wybór produktów sprawia, że Klienci mogą wybrać materiały, które odpowiadają ich potrzebom. Ze swojej strony gwarantujemy, że surowce są magazynowane w warunkach, które pozwalają zachować ich cenne, naturalne właściwości.

paleta kolorów

Elewacja kompozytowa

Ciekawą i coraz bardziej popularną alternatywą dla elewacji drewnianych są elewacje wykonane z kompozytu. Jest to tworzywo sztuczne, które powstaje z połączenia mączki drewnianej z kompozytem. Tak powstały materiał jest następnie prasowany, w wyniku czego kreuje się elementy elewacji o określonych rozmiarach. Produkty są trwałe, estetyczne i modne.

Oferujemy nowoczesne systemy elewacyjne TWINSON WALL PREMIUM, dostępne w trzech atrakcyjnych, uniwersalnych i ponadczasowych kolorach, które wpasują się w każdy styl architektoniczny:

Twinson Wall Premium: jest to kompozyt drewna i PVC, który charakteryzuje się wyjątkową trwałością. System elewacyjny Twinson to kompleksowe rozwiązania montażowe, zapewniające specjalistyczne profile wykończeniowe (uwzględniające konieczną wentylację) opatentowane łączniki, które gwarantują montaż zgodnie z zaleceniami producenta. Dzięki temu konstrukcja zyskuje nie tylko estetyczny wygląd, ale cechują ją także odporność na działanie czynników zewnętrznych oraz upływ czasu.

Osoby zainteresowane asortymentem składu Palisander zachęcamy do kontaktu. Specjaliści z wieloletnim doświadczeniem pomogą Państwu w doborze funkcjonalnych rozwiązań, dokonają wyceny i udzielą odpowiedzi na pojawiające się pytania. Co ważne, nasze usługi są objęte gwarancją po ich realizacji, która jest potwierdzeniem tego, że jesteśmy pewni jakości i trwałości oferowanych usług.

Co wybrać – elewację drewnianą czy kompozytową?

Wybór odpowiedniego materiału na elewację domu może być kluczowy dla jego estetyki i trwałości. Nasza firma pozostawia klientom atrakcyjną alternatywę. Oferujemy bowiem elewację kompozytową oraz elewacją drewnianą w Szczecinie. Deska drewniana jest klasycznym materiałem, który nadaje się do różnych stylów architektonicznych. Jej naturalny wygląd sprawia, że elewacja zyskuje ciepły i przytulny charakter. W przypadku deski kompozytowej mamy do czynienia z materiałem, który doskonale imituje drewno, ale jest dostępny w większej gamie kolorów i wzorów. Dzięki temu można dopasować elewację do indywidualnych potrzeb i gustów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że deska kompozytowa jest bardziej odporna na czynniki atmosferyczne, takie jak wilgoć czy promienie UV. Jest także łatwiejsza w utrzymaniu i konserwacji. Wybór pozostawiamy klientom.