Blog

  • drewniana elewacja

Jakie gatunki drzew mogą być zastosowane na elewacji?

Drewno na elewacji budynków to nie tylko element dekoracyjny, ale także skuteczne rozwiązanie chroniące ściany przed wpływem czynników atmosferycznych. Wybór odpowiedniego gatunku drewna jest kluczowy, gdyż wpływa na trwałość i estetykę elewacji. Co zatem mamy do wyboru?

Czytaj więcej
  • montaż tarasu z desek kompozytowych

Etapy montażu tarasu z desek kompozytowych

Kompozytowy taras to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wysoką jakość, trwałość i estetykę tarasu, ale nie chcą inwestować w drogie i trudno dostępne naturalne drewno. Deski kompozytowe są wyjątkowo odporne na warunki atmosferyczne oraz działanie szkodników, a ich montaż nie jest trudny ani czasochłonny.

Czytaj więcej
  • taras

Taras drewniany czy kompozytowy – co wybrać?

Klasyczne, drewniane deski mają niepowtarzalny urok emanujący naturalnością i są chętnie wybierane przez miłośników tradycyjnych rozwiązań. Bogactwo kolorów i faktur drewna sprawia, że można dobrać deski do każdego stylu architektonicznego.

Czytaj więcej
  • drewno klejone

Czym charakteryzuje się drewno klejone?

Proces produkcji drewna klejonego polega na łączeniu ze sobą cienkich warstw drewna, zwanych lamelami, za pomocą specjalnych klejów. Lamelami mogą być zarówno drewno lite, jak i materiał sklejony, a także forniry. Zazwyczaj stosuje się drewno iglaste, jednak istnieje również możliwość wykorzystania gatunków liściastych. Właściwy dobór gatunku oraz odpowiednie przygotowanie lameli mają kluczowe znaczenie dla jakości

Czytaj więcej
  • płyty osb

Jakie jest zastosowanie płyt OSB?

Płyty OSB składają się z wiórów drzewnych, które są łączone ze sobą za pomocą żywic syntetycznych oraz poddawane wysokiemu ciśnieniu i temperaturze. Dzięki temu uzyskują one dużą wytrzymałość mechaniczną oraz odporność na wilgoć i działanie czynników atmosferycznych. W zależności od grubości, płyty OSB dzielą się na kilka klas grubości (od 6 do 40 mm) oraz

Czytaj więcej
  • nawierzchnia z kostki brukowej na tarasie

Kilka pomysłów na nawierzchnię tarasu

Chcesz urządzić taras marzeń, ale nie wiesz, jaka nawierzchnia będzie najlepsza? Oto cztery popularne rozwiązania – kostka brukowa, płytki ceramiczne, deski drewniane i deski kompozytowe. Każda z nich ma swoje zalety i wady oraz różni się ceną i sposobem montażu. Wybierz tę opcję, która będzie najbardziej odpowiadać Twoim potrzebom i gustom.

Czytaj więcej
  • malowanie drewnianego tarasu

Metody konserwacji i pielęgnacji drewnianych tarasów

Drewniane tarasy są pięknym dodatkiem do każdego domu, ale wymagają regularnych zabiegów pielęgnacyjnych, aby zachowały swój wyjątkowy wygląd. W tym artykule omówimy różne metody konserwacji drewnianych tarasów, które pozwolą cieszyć się nimi przez wiele lat.

Czytaj więcej
  • drewno konstrukcyjne KVH

Czym wyróżnia się drewno KVH?

Drewno konstrukcyjne to jedna z najważniejszych kategorii materiałów stosowanych w budownictwie. W ostatnich latach popularnością cieszy się drewno KVH, czyli klejona warstwowo tarcica z drewna iglastego. W tym artykule przedstawimy, jakie są jej cechy i dlaczego warto się na nie zdecydować.

Czytaj więcej
  • duży taras

Jak zadbać o cień na tarasie? Podstawowe rodzaje zadaszeń

Zadaszenie tarasowe to element, który może znacznie zwiększyć funkcjonalność oraz atrakcyjność tarasu. Dzięki niemu można cieszyć się tarasem nie tylko w słoneczne dni, ale także w czasie niepogody. Istnieje wiele rodzajów zadaszeń tarasowych, które różnią się sposobem montażu, kształtem oraz materiałem, z którego są wykonane.

Czytaj więcej
  • drewno egzotyczne

Jakie są najważniejsze zalety drewna egzotycznego?

Drewno egzotyczne to grupa materiałów budowlanych o wyjątkowych właściwościach, które sprawiają, że zyskuje ono coraz większe grono zwolenników. Mimo że cena drewna egzotycznego jest wyższa niż w przypadku drewna z gatunków rodzimych, często wykorzystywane jest do budowy tarasów, elewacji, ogrodzeń, mebli ogrodowych oraz innych elementów wykończeniowych. Dlaczego?

Czytaj więcej

szybki kontakt

Adres:
73-110 Stargard
Nasienna

tel. 606 531 939
tel. 506 639 909