Wiaty przydomowe to popularne rozwiązanie, które stanowi niezwykle ciekawą i funkcjonalną alternatywę dla tradycyjnego budynku gospodarczego lub garażu. Pozwala stosunkowo szybko stworzyć przestrzeń do przechowywania pojazdu bądź narzędzi bez konieczności przechodzenia przez projektowanie budynku, uzyskanie stosownych pozwoleń oraz samą budowę, która niekiedy trwa miesiącami lub latami.

Wiaty drewniane cechują się solidną konstrukcją oraz odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Zastosowanie trwałych materiałów wysokiej jakości sprawia, że będą przez lata służyły ochronie pojazdów bądź narzędzi, które zostaną w nich umieszczone. Wykonanie budowli z uniwersalnego materiału, jakim jest drewno, sprawia także, że ta doskonale wpasuje się w każde otoczenie i będzie stanowiła z nim spójną całość.

 

 

Konstrukcję nośną wiaty tworzą słupy połączone u góry wieńcem spinającym, który pełni także rolę oparcia dla dachu. Wiata może być konstrukcją zarówno wolno stojącą z dala od domu, jak i przylegająca do ścian budynku, całkowicie otwartą lub zabudowaną ażurowymi ścianami. Więcej gotowych wiat mogą Państwo zobaczyć w zakładce realizacje, która przedstawia różne rodzaje rozwiązań w praktyce.

Oferujemy także wysokiej jakości materiały, z których mogą skorzystać inwestorzy, którzy chcą sami wykonać swoje wiaty. Proponujemy:

Sprzedajemy także różnego rodzaju impregnaty do drewna, które pozwolą zabezpieczyć stworzoną konstrukcją przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych oraz szkodnikami. Impregnaty występują w różnych kolorach, co pozwala nadać altanie czy wiacie dowolne zabarwienie lub zachować ich naturalny kolor, przy jednoczesnym zapewnieniu skutecznej ochrony.

Zajmujemy się także produkcją i montażem altan, które umożliwiają komfortowy wypoczynek w ogrodzie o każdej porze roku. Zachęcamy do kontaktu z nami w celu umówienia szczegółów współpracy lub doradztwa w doborze odpowiednich materiałów.