Decydując się na budowę i zagospodarowanie tarasu, zazwyczaj głównym pytaniem jest, czy warto zainwestować w deski kompozytowe. Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie, które nie bez powodu ma coraz więcej zwolenników. Przyjrzyjmy się zatem głównym zaletom tarasu kompozytowego.

Zalety deski kompozytowej

  • Trwałość

Deski kompozytowe są bardzo trwałe i odporne. Niestraszne im niskie temperatury, intensywne promienie słońca, kontakt z wodą oraz szkodniki i grzyby. Wyglądają bardzo dobrze także po długiej i śnieżnej zimie. Do pielęgnacji tarasu kompozytowego można używać myjki ciśnieniowej, uszkodzenie kompozytu przy jej użyciu nie jest możliwe. Są  też niepalne i nie potrzebują konserwacji i zabezpieczania olejami.

  • Estetyka

Decydując się na deski kompozytowe mamy gwarancje tego, że będą one idealnie proste. W przeciwieństwie do drewna, na pewno nie będzie w nich sęków i drzazg. Nie są podatne na wybrzuszenia, odkształcenia i spękania, przez cały czas użytkowania zachowują swoją pierwotną formę. Ponadto do ich montażu nie są potrzebne gwoździe ani wkręty, które potem mogą być widoczne i zaburzać nasze poczucie estetyki; do kompozytu wykorzystuje się klipsy i łączniki. Największą zaletą jest niesamowicie szeroki wybór kolorów: od różnych brązów, które można dobrać do odcienia drewna, aż po szarości i grafity do bardziej nowoczesnych aranżacji.

  • Bezpieczeństwo

Drewno kompozytowe posiada ryflowanie, czyli podłużne wyżłobienia wzdłuż każdej deski. Dzięki takiemu rozwiązaniu są one antypoślizgowe i można po nich chodzić bez ryzyka poślizgnięcia się, nawet gdy są mokre. Dodatkowo takie rozwiązanie przyczynia się do szybkiego odprowadzania wody i schnięcia tarasu.

  • Montaż

Mocną stroną desek kompozytowych jest ich szybki i bezproblemowy montaż. Dostępne są gotowe zestawy do samodzielnego złożenia. Jeśli zdecydujemy się na profesjonalną ekipę montującą, możemy cieszyć się nowym tarasem w naprawdę ekspresowym tempie.

Biorąc pod uwagę powyższe zalety, warto postawić na taras z desek kompozytowych. Mimo że jest to opcja droższa niż drewno, to inwestycja zwróci nam się w postaci pięknej i niewymagającej uwagi przestrzeni do wypoczynku.