Zadaszenie tarasowe to element, który może znacznie zwiększyć funkcjonalność oraz atrakcyjność tarasu. Dzięki niemu można cieszyć się tarasem nie tylko w słoneczne dni, ale także w czasie niepogody. Istnieje wiele rodzajów zadaszeń tarasowych, które różnią się sposobem montażu, kształtem oraz materiałem, z którego są wykonane.

Zadaszenie pergolowe

Jednym z najchętniej stosowanych rozwiązań jest drewniana pergola, oferująca klasyczny, ponadczasowy wygląd. Otwarte krokwie znakomicie filtrują światło, a jednocześnie zapewniają cień i prywatność. Konstrukcja może być pokryta roślinami lub materiałem, co pozwala na zwiększenie jej estetyki i zapewnienie dodatkowej ochrony. Pergole mogą być dostosowane do wielkości i kształtu tarasu, a ponadto są stosunkowo łatwe w instalacji i utrzymaniu. Nasza firma zajmuje się profesjonalnym montażem zadaszeń tarasów w Szczecinie, jeśli więc potrzebujesz porady w kwestii najbardziej optymalnego rozwiązania, zadzwoń!

Markizy

Markizy wykonane są z trwałych tkanin, dzięki czemu są odporne na działanie czynników atmosferycznych i promieni UV. W zależności od potrzeb mogą być dowolnie rozkładane lub chowane, co pozwala cieszyć się tarasem w każdych warunkach pogodowych. Wielość materiałów, z których mogą być wykonane, pozwala na idealne dopasowanie markizy do stylu domu.

Zadaszenia tekstylne

Zadaszenia tekstylne przyjmują czasem także formę żagla wykonanego z nieprzemakalnego materiału. Rozwiązanie to zapewnia zarówno ochronę przed promieniami UV i deszczem, jak i atrakcyjny wygląd. Żagle wykonane są zazwyczaj z cordury i pokryte odpowiednim impregnatem, zwiększającym ich trwałość. Mogą być montowane wertykalnie bądź horyzontalnie. Zadaszenie tego typu gwarantuje cień i prywatność, a także pozwala uzyskać przyjemną atmosferę na tarasie.