Kompozyt TWINSON

Taras Kompozyt TWINSON

Taras SAPELI

Taras KEMPAS

Architektura ogrodowa

Taras CUMARU

Taras BANGKIRAI

ZAPRASZAMY DO NASZEGO SKŁADU DREWNA - STARGARD, UL. NASIENNA!

Elewacje drewniane
Komfort, piękno,natura...
Elewacje drewniane są od dawna stosowane w budownictwie na całym świecie. Inwestorzy wybierają takie rozwiązania z uwagi na walory zdrowotne, ekonomiczne, a także komfort otoczenia. Elewacje drewniane na co dzień spotykamy w nowoczesnych osiedlach, obiektach handlowych i biurowych, prywatnych rezydencjach.

Jest to jedna z najstarszych metod ochrony ścian zewnętrznych. Kojarzy się z naturą, ciepłem, bezpieczeństwem. Na elewacje stosować należy drewno o wilgotności 15÷18%. Najtrwalsze z gatunków krajowych jest dębowe, drewno modrzewiowe, ale najczęściej wykorzystywany jest świerk i sosna, które dzięki dużej zawartości żywic są trwalsze i bardziej odporne na wilgoć. Osobną gamą są coraz to modniejsze gatunki egzotyczne, bogate kolorystycznie, mające ogromną odporność na dziełanie warunków atmosferycznych oraz czynników biodestukcyjnych.

Proponujemy elewacje drewniane z wybranych europejskich, amerykańskich i afrykańskich gatunków drewna:
• Cedr kanadyjski (łac. Thuja plicata) jest idealnym drewnem do zastosowania na elewację. Cedr wzrasta w surowym klimacie podbiegunowym. Cedr jest drewnem bardzo lekkim, o bardzo wysokich walorach estetycznych (drewno cedrowe jest zasadniczo pozbawione wad), wytrzymałościowych oraz właściwościach ocieplających.
• Modrzew syberyjski pozyskiwany w bardzo surowym syberyjskim klimacie jest drewnem bardzo wytrzymałym, o małych przyrostach rocznych i zabarwieniu brunatno-miodowo-czerwonym.
więcej >>
Polityka prywatności         Wykonanie: Planfirm.pl